Add a cover

General information  

Links  

Release info  

Tags  

Alias  

  • Esquadrão Socorro

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Medical Investigation (2004)

Misja: Epidemia

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Zespół wybitnych ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia jest wzywany wszędzie tam, gdzie wybuchają epidemie.

Lekarze nie tylko rozpracowują czynniki powodujące chorobę, ale także ratują życie tysiącom ludzi, skupiając się na jak najszybszym znalezieniu skutecznych leków. Doktor Stephen Connor wykonuje swój zawód z ogromnym poświęceniem, a pośpiech, stres i silne emocje są dla niego chlebem powszednim. Spełnia się w roli lekarza, ale ponosi porażkę jako ojciec i mąż. Stracił wspólny język z synem, żona postanowiła odejść. Osobiste problemy mają też pozostali członkowie zespołu – doktor Natalie Durant , specjalistka od patologii i epidemiologii; Frank Powell , toksykolog i bliski przyjaciel Connora; młody lekarz Miles McCabe oraz rzeczniczka prasowa Eva Rossi . W pracy nie mogą pozwolić sobie na okazywanie słabości, gdyż najważniejsze jest jak najszybsze określenie przyczyny powstania danej choroby i znalezienie antidotum.

  Detailed    

  Seasons 

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "NIH : Alertes médicales", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.