Add a cover

General information  

Links  

Release info  

Tags  

Alias  

  • Ala o la coscia?
  • auch: Louis taut auf
  • dan vriezen we dood
  • DDR-Titel: Der Winterschläfer
  • L'
  • Vriezen we dood

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Hibernatus (1969)

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Pośród wiecznych lodów Grenlandii grupa naukowców odkrywa nietypowe w tych stronach znalezisko – zamrożone i doskonale zachowane ciało mężczyzny, znajdujące się tam od czasu katastrofy francuskiego parowca w 1905. Fakt ten wywołuje jeszcze większą sensację, gdy okazuje się, że mężczyznę udaje się przywrócić do życia przez powolne odhibernowanie.

Cała Francja jest poruszona tym wydarzeniem. Nawet uroczystość zaręczyn dzieci dwóch przemysłowców schodzi na dalszy plan i wszyscy bez słowa chłoną informacje dobiegające z ekranu telewizora. Jeden z ojców szczęśliwych narzeczonych, Hubert de Tartas , naigrawa się z sytuacji, w jakiej znalazł się człowiek sprzed ponad pół wieku.

De Tartas zostaje wezwany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jak się okazuje nie po upragnioną Legię Honorową. Jak grom spada na niego wieść, że odnaleziony mężczyzna jest dziadkiem jego żony. Po ochłonięciu ze zdziwienia i oburzenia Hubert postanawia sprawdzić fakty. Poszukiwania grobu dziadka Fourniera spełzają na niczym. Później na podstawie zdjęć, dziadek zostaje zidentyfikowany.

Pojawiają się dalsze problemy. Rodzina pragnie powrotu dziadka, lecz lekarze nie chcą wypuścić z rąk tak interesującego przypadku. Obawiają się szoku, jaki może wywołać u odmrożeńca kontakt z nieznanym mu światem. Rodzina przygotowuje plan odbicia Fourniera, który ma zostać umieszczony w posiadłości w stylu przypominającym jego czasy.

  Detailed    

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Hibernatus", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.