Add a cover

General information  

  • Real name : Willie Garson Paszamant
  • Date of birth : 20/02/1964

Links  

Tags  

Alias  

  • Garson Willie

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Willie Garson (1964)

Willie Garson Paszamant

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :  

  Summary  

Willie Garson Paszamant jest amerykańskim aktorem; pojawił się w około 50 filmach, grając przeważnie drugoplanowe role. Najbardziej znany z występu w serialu stacji HBO Seks w wielkim mieście.
Willie Garson urodził się w Highland Park w New Jersey. Skończył Wasleyan University, uczęszczał też do Yale Drama School.

Pojawił się w kilku znanych serialach telewizyjnych: Nowojorscy gliniarze, Detektyw Monk, Chłopiec poznaje świat, Ally McBeal, Ich pięcioro, Star Trek: Voyager, Z Archiwum X, Przyjaciele, Kryminalne zagadki Las Vegas, Gwiezdne wrota. Zagrał też w kilku filmach: Sposób na blondynkę, Dzień Świstaka, Jak w niebie, Twierdza, Zakręcony piątek, Mały Manhattan. Jest jedną z gwiazd serialu stacji HBO John z Cincinnati.

  Biography  

Show more

  Played TV shows  

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Willie Garson", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.