Add a cover

General information  

  • Real name : David Jude Heyworth Law
  • Place of birth : London
  • Date of birth : 29/12/1972

Links  

Tags  

Alias  

  • Law Jude

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Jude Law (1972)

David Jude Heyworth Law

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :  

  Summary  

David Jude Heyworth Law – brytyjski aktor filmowy. Jude Law to jego nazwisko sceniczne.

  Biography  

  Kariera
Przygodę z aktorstwem rozpoczął w wieku dwunastu lat, dołączając do National Youth Music Theatre. Pięć lat później porzucił szkołę, aby poświęcić cały czas roli w telewizyjnej operze mydlanej Famillies. W 1992 zaczął grać przede wszystkim w teatrze. Został nominowany do nagrody teatralnej imienia Laurence'a Oliviera Award w kategorii Najlepszy debiutant za rolę w sztuce Les Parents terribles. Wkrótce potem otrzymał nominację do nagrody Tony, teatralnego odpowiednika Oscara, za rolę w sztuce Indiscretions, gdzie zagrał u boku Kathleen Turner.

Debiutem filmowym aktora była rola w filmie Paula W.S. Andersona Shopping . W 1998 pojawił się w roli wampira w kilkukrotnie nagrodzonym horrorze Mądrość Krokodyli. Rok później wcielił się w postać głównego bohatera Teda Pikula w filmie eXistenZ. W tym roku Law wystąpił jeszcze u Anthony'ego Minghelli w filmie Utalentowany pan Ripley w drugoplanowej roli Dickiego Greenleafa, za co otrzymał nagrodę BAFTA.

Jude był dwukrotnie nominowany do Oscara: w 2000 za drugoplanową rolę w filmie Utalentowany pan Ripley i w 2004 za główną rolę w filmie Wzgórze nadziei.

  Prywatne życie
Na planie filmu Shopping Jude poznał swoją przyszłą żonę Sadie Frost. Wzięli ślub w 1997. Mają trójkę dzieci:
  • syna Rafferty'ego
  • syna Rudy'ego
  • córkę Iris
  • Jude adoptował także syna Sadie, Finleya, ze związku z Garym Kempem.

W październiku 2003 małżeństwo Jude'a i Sadie definitywnie się rozpadło. Kolejną partnerkę, Siennę Miller, aktor poznał na planie filmu Alfie. Para zaręczyła się w grudniu 2004, lecz ich związek rozpadł się w listopadzie 2006, po tym jak Jude przyznał się publicznie do romansu z nianią swoich dzieci.

29 lipca 2009 ogłosił, że po raz czwarty zostanie ojcem po krótkiej znajomości z amerykańską modelką Samantha Burke w 2008. Burke urodziła córkę Sophia w dniu 22 września 2009 w Nowym Jork.

W grudniu 2009 Law i Miller odnowili swój związek po wystąpieniu w odrębnych programach telewizyjnych na Broadwayu pod koniec 2009 roku. Spędzili razem Boże Narodzenie 2009 na Barbadosie, wraz z trzema dzieci Law. W lutym 2011 ponownie się rozstali.

Jude Law jest fanem londyńskiego zespołu Tottenham Hotspur F.C..

Show more

  VideoMovie

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Jude Law", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.